Spoznajte nás

Vinárstvo Adami so sídlom v Mýtnych Ludanoch má bohatú históriu, ktorá siaha až do roku 1965, kedy Ján Adami zasadil prvé korene odrôd ako veltlín zelený, pesecká leánka, ryzling rýnsky a irsai olivér z ktorého jeden koreň ostal zachovaný dodnes. O päť rokov neskôr, v roku 1970, bol postavený hajlok, ktorý sa stal symbolom rastu vinárstva. V roku 1985 predčasnou smrťou Jána Adamiho st. prevzal jeho syn vinárstvo a pokračoval v odkaze a príkladne sa staral o vinohrady o celkovej výmere 1 hektár.

Naše rodinné vinárstvo sa venuje vinárskemu remeslu a vyrába výnimočné naturálne vína tradičnými vinárskými metódami, bez použitia aditív a umelých kvasiniek aby si zachovali svoju autentickosť.

Naše naturálne vína stelesňujú naše dedičstvo a tradíciu a sú v regióne známe odrodami ako pesecká leánka, frankovka modrá, alibernet, sauvignon, nória, rulandské biele a concordia.

Naša misia

Naša malá vinárska spoločnosť je poháňaná poslaním vyrábať výnimočné vína, ktoré predstavujú jedinečný terroir nášho regiónu. Zaviazali sme sa vyrábať vína najvyššej kvality, ktoré odrážajú vášeň a oddanosť, ktorú máme pre naše remeslo. Od starostlivého výberu toho najlepšieho hrozna až po používanie trvalo udržateľných postupov výroby vína, každý krok nášho procesu sa vykonáva s maximálnou starostlivosťou a pozornosťou k detailu. Naším cieľom je nielen vytvárať vynikajúce vína, ale aj poskytnúť našim zákazníkom nezabudnuteľný zážitok. Snažíme sa prekonať ich očakávania dodávaním vín, ktoré sú skutočným vyjadrením krajiny a vinárskeho umenia. S každou fľašou dúfame, že sa o našu lásku k vínu a kráse nášho regiónu podelíme so svetom..

Naša Vízia

Považujeme sa za vášnivého zástancu bohatých vinárskych tradícií v našom regióne. S ročnou produkciou približne 5 000 litrov vína sa snažíme vytvárať výnimočné a jedinečné zmesy, ktoré odzrkadľujú pravú podstatu našich viníc. Od momentu, keď je naše hrozno starostlivo ručne zbierané, až po zapečatenie fľaše, náš špecializovaný tím zaisťuje, že každý krok procesu výroby vína je vykonaný s presnosťou a starostlivosťou. Sme hrdí na to, že používame len to najkvalitnejšie hrozno, ktoré pochádza z našich vlastných viníc, na výrobu vín, ktoré uchvátia chuťové bunky a zanechajú trvalý dojem. Našou víziou je pokračovať v rozširovaní nášho sortimentu vín a získavať povesť excelentnosti na miestnej aj medzinárodnej úrovni. Prostredníctvom nášho záväzku k remeselnej zručnosti a hlbokého ocenenia vinárskeho umenia sa snažíme prinášať radosť a potešenie nadšencom vína kdekoľvek.